Üle 45 eurose ostu puhul on transport pakiautomaati tasuta! Üle 100 eurose ostu puhul on transport kulleriga tasuta!

Registreeru kliendiks ja saad alati -15% täishinnaga toodetelt!

Miks koer hingeldab?

 

Koerad hingeldavad tihti ning see peegeldab lemmiklooma hetkeseisundit. Samas võib tekkida ikkagi küsimus, et kas hingeldamine ei ole hoopiski mõne haiguse sümptom.

Kõige levinumad hingeldamise põhjused koertel

Iga lemmikloomaomanik tunnetab reeglina ära, kui koer käitub teisiti ning lemmikloomal on midagi valest. Tuleb arvesse võtta lemmiku hiljutist tegevust, meeleolu ning keskkonda.

Füüsiline aktiivsus – koer nagu ka inimene, hingab treeningu ajal ja vahetult pärast seda erinevalt. Suure aktiivsuse ajal ning pärast seda käituvad lemmikloomad samamoodi nagu inimesed – hingeldavad. Koer ei higista samamoodi nagu inimesed. Lemmikloom jahutab enda keha justnimelt hingeldamisega ning see võtab aega. Koer võib hingeldada ka ilma füüsilise pingutuseta. Kui aga hingeldamisega kaasneb näiteks hädaldamine või häälitused, tuleks pöörduda siiski loomaarsti juurde.

Emotsioonide väljendamine – iga koer on erinev. Igaühel on täiesti erinev temperament ning viis, kuidas koerad enda meeleolust meile teada annavad on individuaalne.

Koerad hingeldavad nii stressist, hirmust või põnevusest. See juhtub muuhulgas ka siis, kui me nendega loomaarsti juurde läheme ­­– see koht on neile võõras. Sellistel juhtudel ei pea nad oma keha jahutama, vaid nad lihtsalt ei suuda erinevate emotsioonidega toime tulla. Mida paremini me oma lemmiklooma tundma õpime, seda paremad tingimused suudame talle pakkuda, välistades võimalikud põhjused, mis koera ärritada võiks.

Lõbu – koer näitab enda head tuju hüpates, joostes, saba liputades, aga ka valjult haukudes ja hingeldades. Mõnes mõttes võime seda võrrelda füüsilise tegevusega, mille ajal lemmikloom hingeldab. Koera hingamine peaks kohe peale mängimist stabiliseeruma ja normaliseerub.

Valust teada andmine – Kahjuks võib koer hingeldada ka siis, kui miski teda häirib. Tavaliselt ei anna lemmikloomad enda probleemist meile ise teada, kuid ebanormaalne ja pikaajaline hingeldamine võib just sellele viidata.

Ohtlik on koeradele ülekuumenemine, kus looma kehatemperatuur on liiga kõrge. Kuumadel päevadel tuleb tagada lemmikloomale juurdepääs külmale veele ning varjulisele kohale. Kui nad on õues, otsivad koerad ise kuumast leevendust ning seetõttu kaevavad ülesse näiteks maad, et pääseda selle jahedamatesse kihtidesse. Kindlasti ei tohiks jätta enda lemmikut ka autosse, kus pole akent lahti.

Ülekaalulisus – liigset hingeldamist esineb ka rasvunud koertel. Kui ei hoolitseta oma lemmiklooma toitumise eest ega taga talle vajalikku füüsilist tegevust, võtab koer kiiresti kaalus juurde. Loomulikult võib sellega kaasneda paljude muude haiguste oht, kuid pidage meeles, et see häirib ka kehatemperatuuri regulatsiooni. Samas võib hingeldamine olla ka loomulik reaktsioon mõnele koeraravimile, mida tuleks loomulikult manustada range veterinaararsti järelevalve all.

Koera hingeldamise põhjuseid võib olla palju. Enamasti ei tähenda see halba, kuid omanik peaks õppima tundma enda koera piisavalt hästi, et oleks võimalik eristada loomulikku käitumist ebatavalisest.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Liitu uudiskirjaga
Jälgi meid sotsiaalmeedias

Püsikliendile alati -15%

Registreeri end kliendiks ja saa alati oma valitud toodetelt kliendisoodustust!