Üle 45 eurose ostu puhul on transport pakiautomaati tasuta! Üle 100 eurose ostu puhul on transport kulleriga tasuta!

Registreeru kliendiks ja saad alati -15% täishinnaga toodetelt!

Põhjused, miks lemmikloom ei söö, on mitmeid. Näiteks terviseprobleem, stress, ravimikõrvaltoime või lihtsalt valivus toidu suhtes. Tihti võib omanik arvata, et tema lemmik on lihtsalt pirtsakas, kuid seda ei tohiks lihtsakoeliselt eeldada.

Peamised põhjused, miks kass ei söö:

  1. Muutus toidus või rutiinis – Kassidele meeldib rutiin, seega selle muutmine võib tekitada stressi või ärevust. Kui soovid pakkuda uut maitset, siis on soovituslik hakata lisama uut toitu järk-järgult, et kass saaks uue maitsega harjuda. Sinu kass võib olla ka lihtsalt pirtsakas ja valida toitu, sest see on koht, kus kass saab olla “kontrollis”. 
  2. Valu söömise ajal – Kass, kellel on hambavalu, põletik, katkine hammas või haav, väldib söömist, et ta ei peaks valu tundma. Kontrolli kassi suud, et vältida eelnevalt nimetatud probleeme. Kui kahtlustad, et kassile teeb suus midagi valu, siis pöördu esimesel võimalusel loomaarsti poole! 
  3. Seedehäired – Kui kassil on seedehäired toidust või on nad söönud midagi, mida nad ei tohiks süüa, siis nad võivad vältida söömist ja joomist. Zaba Lemmikloomapoe valikus on 4vets looduslik seedehäiretega märg- ja kuivtoit, mis sisaldavad kergesti seeditavaid toitaineid (näiteks ainult üks valguallikas ja teraviljavaba, mis teeb seedimise lihtsamaks). 
  4. Neeruhaigus – See on levinum vanemate kasside seas ja see põhjustab loomal iiveldust, mistõttu nad ei soovi süüa. 
  5. Seedetrakti probleem – Selle sümptomid muudavad kassi söömist raskeks ning see võib olla tingitud mitmesugustest terviseprobleemidest, mis võivad tekkida kassi seedetraktis, näiteks: 
  • Vähk 
  • Pankreatiit 
  • Parasiidid 
  • Seedetrakti põletik 
 

Mida teha, et kass hakkaks sööma?

Lihtsamad tegevused, mida saad teha, et su kass hakkaks taas sööma, on: 

  • Anna talle tema lemmikmaitsega märg- või kuivtoitu. 
  • Hoia kausid puhtana. 
  • Hoia rutiini. 

Kass võib üsna kiiresti haigeks jääda, kui ta ei söö! Kui sinu kass ei söö ühe ööpäeva jooksul mitte midagi, siis võta kohe ühendust loomaarstiga, et temalt nõu küsida. Kindlasti jälgi, kas kassi käitumises on muutusi, et anda see info edasi loomaarstile, kes oskab sind juhendada. 

Allikas: The Beacon Vet 

Peamised põhjused, miks koer ei söö:

Koertele meeldib süüa, nad teevad alati kutsikasilmad, kui sina sööd oma toitu, et saada ka tükki! Vahel on tunne, et koerte missioon on alati süüa saada. Kui sinu koer kaotab isu, siis see on koht muretsemiseks. 

  1. Muutus toidus või rutiinis – Nagu kassid, meeldib ka koertele rutiin. Kui teie rutiinis on midagi järsku muutunud, siis võib koeral lühikeseks ajaks söögiisu kaduda, kuid see peaks taastuma üsna ruttu. 
  2. Terviseprobleemid – Kui sinu koer ei söö, võib see viidata mõnele terviseprobleemile. Jälgi koera käitumist ning kui ta ei ole söönud juba 24 tunni jooksul, siis võta kohe ühendust loomaarstiga, kes oskab sind edasi aidata. 
  3. Ületoitmine – Koerad armastavad süüa, kuid ühel hetkel tuleb ka neil piir ette. Kui koer sööb kindlatel aegadel, kuid näiteks õhtusöögi jätab vahele, siis vaata kodus ringi! Võimalik, et su koer on kuskilt süüa saanud ja sellest kõhu täis saanud. Äkki jäi pere jaoks tehtud liha valveta! 
  4. Toidu kvaliteet – Kui koer on väga pikalt söönud kindlat brändi, siis vaata, ega kuupäev ei ole möödunud! Kui sellega on kõik korras, siis ava uus pakk ning kui ta sööb seda ilusti, siis eelmine oli lihtsalt veidi halvaks läinud. Meie ei pruugi kohe aru saada, kas toit on halvaks läinud, aga koerad tunnevad kohe lõhnast ära. 

Mida teha, et koer hakkaks sööma?

Lihtsamad tegevused, mida proovida, et koer hakkaks taas sööma, on: 

  • Proovi toitu serveerida erinevalt, näiteks pane märg- ja kuivtoit kokku või anna hommikuti märgtoitu ja õhtuti krõbinaid. 
  • Jaluta enne söömist – energia kulutamine aitab söögiisu tõsta. 
  • Anna koerale iga päev samal ajal süüa – nii lood rutiini ja koer teab, millal ta taas süüa saab. 

Allikas: Small Door Vet 

Põhjused, miks kass või koer ei söö, on mitmeid. Selleks jälgi looma käitumist ööpäev, et aru saada, kas tegemist on terviseprobleemiga või lihtsalt pirtsutamisega. Probleemi korral võta ühendust loomaarstiga, kes oskab sind edasi aidata! 

Püsikliendile
alati -15%

Registreeri end kliendiks ja saa alati oma valitud toodetelt kliendisoodustust!